טיולים לעולמות קסומים

מקדש הזהב בדמבולה – סרי לנקה

מקדש המערה שתחילתה במאה הראשונה, לפני הספירה כאשר אוואהו Valagam המלך היה מונע מתוך אנורדחפורה והפך לבודהיסט כאן. כשהחזיר לעצמו את כס המלוכה, הוא מומר המערה בית מקדש. . זה מקדש המערה הגדולות מורכבות בסרי לנקה. המגדלים רוק 160 מ' מעל המישורים שמסביב. ישנם יותר מ-80 מתועדים מערות שמסביב. ישנן חמש מערות נפרדים, רוב כל משטח פנוי מודפסים עם דמותה של הבודהא, לבואו של הבודהיזם סרי לנקה, של מלכים שונים, שלהם מעשים ראוי לשבח, קרבות גדולים, אלים הינדיים.
ישנם גם מספר פסלים ב1448. מערה אחת לנה דבאראג'ה "מערת של אלוהי המלך" חשבון של הקמת בית המקדש מתועדים כתובת ברהאמיניות במאה הראשונה לפנה ס מעל הכניסה, שם יש טוראנה makara, מקומר קישט עם דמויות מיתיים. בפנים ניצב פסל זמן השוכב 15 מטר של הבודהא. אננדה, תלמידו הנאמן ביותר של הבודהה, מתואר בקרבת מקום. ציורי הקיר מאחורי אננדה Arahant אמורים להיות ההומינידדמבולה, ולכן הם יש מושחרים על-ידי העשן של אינספור מנורות שמן למטה במשך מאות שנים. האל ההינדי וישנו, "המלך של האלים" או דבאראג'ה, הוא האמין השתמשו הכוחות השמימיים שלו כדי ליצור את המערות, ומכאן הסיבה שם זה הוא מועסק. האל ייתכן שהותקנו כאן בתקופה Kandyan, אם כי יש הסבורים שהוא ישן יותר בודהה. שם הוא דני יואל וישנו או מקדש המצורפת המערה הזאת. מערת שני לנה המהרג'ה "מערת של נהדר מלכים" זה המערה הגדולה ביותר בבית המקדש, המכיל 16 עומד ו40 ישובים פסלים של הבודהה. בנוסף, האל ההינדי וישנו, האלים המקומיים Saman (זהב בצבע) ו Upulvan (כחול כהה) מיוצגים, כמו גם "המלכים הגדולים" של שם המערה, אטל בלומנטל Vattagamini המלך, המלך Nissanka מאלה שהיו במאה ה-12 אחראי ההזהבה של הפסלים 50.
בצד שמאל של הכניסה היא דאגובה קטן מוקף בודהות. מעבר, בירכתי המערה, הוא דמות בודהה השוכב גדול מהמאה ה-19. בתקרה, אשר מכוסה ציורי הקיר, יש על קרקעית היום קטן מ מים הוא מטפטף במשך אלפי שנים. זה בא מתוך מאגר על פסגת סלע מעולם לא התייבש. המים נוטפת לתוך סיר בתוך המערה נחשבת קדושה. יתר על כן, חסידים מאמינים שלמים יש מטבעות מאפיינים וזורקים מופלא לתוך הסיר. מערה 3 מהא Aluth המינזר "המקדש הגדול החדש" זוהי המערה השנייה בגודלה בגודל ואחר הפאר רק על מערת שני. רכשה ציורי קיר תקרה וקיר בתקופת שלטונו של המלך Kirti סרי Rajasingha (1747-1782), כנס דת בודהיסטיים נהדר. הפסל ניצב במערה, יחד עם 57 תמונות בודהה. הבודהה המרכזי הוא אחד יושב. בנוסף, יש פסל בודהה השוכב עצום הנחים כנגד קיר אחד. ציורי הקיר צבעוניים עשירים מציגים מאות פסלי בודהה תנוחות זהים. על הקיר החיצוני של המקדש יש ציור קיר מעוצבת המתאר אגם ההימליה שבה הבודהה אמורה התרחצה.
הוא מתואר ריבוע עם ארבעה שערים, אחד מסומל על-ידי חיים אריה, פיל, סוס, בול. מן האגם הזה לזרום ארבעת הנהרות. מערה 4 המינזר Pachima "ווסטרן מקדש" זה, הקטן ביותר של המקדשים המערה, האי המערבי ביותר מבין עד חמש מערות באה לעולם. לדגובה קטן במערה, הידוע בשם soma צ'איטיה, נפגע על ידי גנבים שפרץ באמונה מוטעית כי היא הכילה את התכשיטים השייכים המלכה Somawathie, הרעיה של הפטרון של דמבולה, המלך Vattagamini Abhaya.Cave חמש המינזר Aluth Devana "החדשה בית המקדש השני" פעם בשימוש כמו מחסן, מקדש זה הוא החדיש ביותר של החמישה. שוחזר, כמעט כולו נצבע מחדש בשנת 1915, הוא מכיל עשרות פסלי בודהה לבנים וטיח כולל אחד גדול השוכב כמו גם האלים ההינדיים וישנו Kataragama, ופסל את האלוהות המקומית BandaraClose כדי דמבולה עמוק בתוך הג'ונגל הוא אולי הגן העתיק ביותר בסרי לנקה היער עץ ברזל, רכס ההרים רוז קוורץ הגדול בדרום אסיה. האתר הוכרז כ מקלט אנושית על ידי המלך Dappula בשנת 10 לספירה המאה כפי שמוצג כתובת הקדשה בכניסה אל הנמל Uyana. ככל הנראה עצים ניטעו על ידי מי במקלט כאן, לאחר מכן הסגיר את מטע עצום של יער עץ ברזל. מלבד המגוון הביולוגי של האתר כפי שהוא מכיל צמחים רבים אחרים, זה גם חשוב מבחינה גיאולוגית רכס ההרים רוז קוורץ בגן, אשר הוא האמין להיות מעל 500 מיליון שנים. צבע סגול ולבן רוז קוורץ פיקדונות ניתן לראות כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *